ДБР обшукало домівку заступниці окупаційного міністра освіти Херсонщини

Працівники ДБР разом з обласною прокуратурою провели обшук у вчительки з Херсона, яка ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну шпигувала на користь РФ. Про це йдеться на сайті ДБР.

Під час тимчасової окупації міста вона відверто працювала на російських окупантів, а після визволення Херсона втекла на лівий берег Дніпра, повідомляє ДБР.

“Під час обшуку в її домівці співробітниками ДБР виявили російські пропагандистські матеріали та символіку, посібники для перенавчання, нагороди за активну підтримку Росії. Ще до початку війни вчителька з Херсона обвинувачувалась у державній зраді – у 2021 році правоохоронці зафіксували, що вона шпигувала для РФ. Та їй вдалось уникнути покарання через захоплення міста російськими військами”, – йдеться в повідомленні ДБР.

В російській окупаційній владі дана особа працювала заступницею міністра освіти Херсонщини, насаджувала в регіоні російську освіту, переслідувала вчителів, які не стали на бік Росії, змушувала батьків віддавати дітей до російських шкіл. Також, за оперативними даними ДБР, активно агітувала за незаконний референдум та сприяла примусовому вивезенню школярів до окупованого Криму.