Депутату Херсонської обласної ради повідомлено про підозру в державній зраді та колабораційній діяльності

Депутату Херсонської обласної ради повідомлено про підозру в державній зраді та колабораційній діяльності. Про це Херсонська обласна прокуратура повідомила на своєму сайті.
Керівником Херсонської обласної прокуратури повідомлено про нову підозру депутату обласної ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» у державній зраді та колабораційній діяльності (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Після початку повномасштабної російської агресії в Україні підозрюваний перейшов на бік російських окупантів. Він займався розміщенням особового складу російських окупаційних військ, ремонтом російської військової техніки,  забезпечував російську армію продовольством та надавав власну техніку для зведення фортифікаційних споруд. У лютому 2023 він очолив окупаційне «Міністерство сільського господарства та рибальства Херсонської області» та організовував його роботу. Задля посилення контролю російської окупаційної влади над аграрним сектором підозрюваний очолив «міжвідомчу комісію щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції» та закликав представників аграрного бізнесу співпрацювати з Росією, анонсуючи дотації та інвестиції від РФ. Він сприяв перереєстрації сільськогосподарських підприємств у фіскальних органах РФ, забезпечуючи надходження податків від їх діяльності до бюджету Росії. Вживав заходів з примусової паспортизації населення. Також підозрюваний неодноразово брав участь у пропагандистських заходах, організованих в підтримку дій РФ та російської окупаційної влади”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі підозрюваного оголошено в розшук, відносно нього обрано запобіжний захід – тримання під вартою.
За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури триває досудове розслідування, що здійснюється УСБ України в Херсонській області.