Дмитро Лубінець вимагає від Росії звільнення іспанського волонтера, викраденого російськими військовими в Херсоні

Уповноважений з прав людини Верховної Ради України Дмитро Лубінець закликав Росію негайно звільнити громадянина Королівства Іспанії Мар’яно Гарсія Калатаюда. Російські окупанти незаконно утримують іспанського волонтера в СІЗО Сімферополя, де він піддається тортурам. Про це йдеться на Telegram-каналі омбудсмана.

Громадянин Іспанії, який понад вісім років проживав в Україні, зник 19 березня 2022 року в тимчасово окупованому Росією Херсоні після участі в акції «За єдність України».

“В жовтні 2022 року правозахисникам стало відомо, що Маріо тримають у СІЗО Сімферополя. Воєнна прокуратура Чорноморського флоту РФ повідомляє про нібито його «причетність до дій, спрямованих на заподіяння шкоди безпеці Росії». Колишній співкамерник іспанського волонтера, повідомив, що 75-річний Маріо піддається в СІЗО тортурам з боку російських силовиків. У нього синці від ударів по ногах, він втратив частину зубів та зазнав жорстокого поводження з боку тюремної охорони. Його тіло повністю вкрите рубцями”, – йдеться в дописі.

До нього досі не пускають ані іспанського консула, якому росіяни навіть не повідомили про його затримання, ані адвоката, який має на це ордер.

“Звертаю увагу світової спільноти на кричущі порушення Російською Федерацією норм міжнародного гуманітарного права. Вимагаю негайного звільнення цивільної особи підданого Королівства Іспанії Мар’яно Гарсіа Калатаюда, а також всіх цивільних громадян України, які відповідно до Женевської конвенції, не мають утримуватися за підробленими звинуваченнями в місцях несвободи на непідконтрольній території України або в РФ. Наголошую, насильницькі зникнення, незаконні арешти цивільних, депортація до Росії чи на окуповані нею території України, катування та нелюдське поводження під час російського вторгнення в Україну – є воєнними злочинами та злочинами проти людяності для національних та міжнародних механізмів правосуддя”, – йдеться в заяві Дмитра Лубінця.

Для Росії не існує кордонів. Тому притягнення Російської Федерації до відповідальності є метою України та обов’язком всього демократичного світу!