Дмитро Табачник причетний до псевдореферендуму на Херсонщині

Служба безпеки України викрила нові факти злочинної діяльності колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника, який підозрюється у державній зраді. Про це Служба безпеки України повідомила на своєму Telegram-каналі.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну зрадник координував з представником російської спецслужби свою підривну діяльність проти України.

“Табачник брав активну участь в організації псевдореферендуму в окупованій Росією Херсонській області. Табачник безпосередньо виконував завдання Росії щодо «переформатування» освітньої та медичної галузей під потреби РФ. Саме за його координації більшість навчальних закладів і лікарень регіону були переобладнані під казарми окупаційних угруповань РФ. Відповідні «заходи» зрадник проводив спільно з гауляйтером Сальдо”, – йдеться в повідомденні СБУ.

На підставі зібраних доказів Табачнику додатково повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

В листопаді минулого року СБУ повідомила йому про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Згодом Служба безпеки наклала арешт на майно Табачника на загальну суму понад два мільйони доларів.

Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.