До викраденого на Херсонщині активіста Сергія Цигіпи не пускають адвоката

Під час спроби адвоката Рефата Юнуса відвідати свого підзахисного Сергія Цигіпу в сімферопольському СІЗО №2 адміністрація закладу відмовила йому у цьому. Свої дії працівники СІЗО пояснили тим, що Цигіпа відмовився від його послуг. Про це виданню ZMINA розповів адвокат Рефат Юнус.

“Під час спроби відвідати мого підзахисного у СІЗО, я не був до нього допущений. Керівництво закладу пояснило це тим, що пан Цигіпа відмовився від моїх послуг. Хоча при цьому Сергій Віталійович навіть зі мною не бачився та не спілкувався”, – розповідає адвокат Рефат Юнус.

Дружина Сергія Цигіпи Олена зазначила, що попри всі перепони з боку російської влади вона продовжить боротися за свого чоловіка.

“Ми це так не залишимо. Ми скрізь будемо про це говорити. Ми не здамося і продовжимо боротьбу за Сергія“, – додає вона.

Олена нагадала, що в грудні минулого року її чоловіку висунули звинувачення у шпигунстві та завданні шкоди Російській Федерації під час спеціальної військової операції. Йому загрожує від 10 до 20 років ув’язнення.

“У грудні, коли його возили на допит до ФСБ, йому призначили російського адвоката. На це Сергій їм сказав, що дружина найняла свого адвоката. І він вимагав, щоб його допустили на допит“, – зазначає вона.

Жителя Нової Каховки на Херсонщині, ветерана АТО, журналіста, голову ГО “Каховський плацдарм” Сергія Цигіпу викрали, коли він йшов із гуманітарною допомогою до жительки сусіднього Таврійська. До викрадення чоловік займався волонтерською діяльністю з самого початку повномасштабного вторгнення та окупації росіянами Херсонщини. Доставляючи гуманітарку за межі Нової Каховки, він щоразу наражався на небезпеку, оскільки йти треба було через російські блокпости.

Дружина Цигіпи зверталася до багатьох інстанцій, які зараз є у Новій Каховці, – до російських військових, представників окупаційної влади. Спочатку їй не надавали жодної інформації, але під час чергового візиту до виконкому, який тоді вже очолював російський чиновник, на прізвище Леонтьєв, їй підтвердили, що Сергій в полоні. За словами окупаційного чиновника, з чоловіка ніхто не знущається.