Доброволець штурмової бригади «Лють» Олександр Германчук має за мету визволити лівобережжя Херсонщини (фото)

30-річний житель м. Овруча на Житомирщині, понад шість років працював і проживав у Польщі. Коли почалося повномасштабне вторгнення РФ в Україну – волонтерив, всіляко допомагаючи співвітчизникам, брав участь в акціях під посольством Росії. Згодом повернувся додому та вирішив стати бійцем «Люті». Про в минулому волонтера написали на сайті Національної поліції України

У першу добу повномасштабного вторгнення РФ в Україну, коли дізнався про прибуття співвітчизників до Варшави, Олександр кинувся їм допомагати.

“Написав на жилетці великими літерами «перекладач» і щодня приходив на вокзал”, – розповідає чоловік.

Були такі дні, коли в його невеликому помешканні жили до десяти людей. А телефон був переповнений сотнями номерів, бо допомагав з оформленням документів, реєстрацією українцям. Його дружина, яка теж перебувала в Польщі, в цей час працювала консультантом на «гарячих лініях» для біженців з України.

Олександр мав твердий намір стати до лав оборонців України, тому повернувся додому. Мав єдине бажання: щоб його знання та вміння були використані найефективніше.

“Я за фахом інженер-будівельник, непогано розбираюся в техніці, працював зі складним обладнанням. Знаю кілька іноземних мов. Також служив за контрактом у Державній прикордонній службі України. Після повернення постійно переглядав інформацію про набір на службу”, – розповідає він.

Оголошення про набір в «Лють» побачив, коли переглядав соцмережі. Одразу ж заповнив анкету і дуже швидко потрапив на співбесіду до майбутнього керівника. Далі – успішне проходження відбору та очікування навчань.