Допомога в окупації: як в Херсоні організовували підтримку для родин з важкохворими дітьми

Під час окупації в Херсоні залишались родини з важкохворими дітьми. Серед них і Людмила Коляка та Ольга Круглова. Жінки кажуть – було непросто, вижити вдалось завдяки благодійникам центру “Софія”. Як вдалося центру працювали в умовах окупації та яку допомогу надавали пише Суспільне поспілкувавшись з родинами та керівницею благодійного центру “Софія” Ольгою Цілинко.

Людмила Коляка та Ольга Круглова з Херсона не могли залишити окуповане місто через важкохворих дітей. Жінки кажуть – їх підтримував благодійний центр “Софія”. Зараз сюди для родин із хворими дітьми надсилають дарунки з усього світу.

Людмила приходила, до благодійного центру “Софія” за гуманітарною допомогою, вижили в окупованому Херсоні тільки завдяки підтримці з центру. Разом з нею допомогу отримує і Ольга Круглова.

“Окрім продуктів, сірників, свічок нам багато людей передавали і консервацію”, – каже жінка.

Під час окупації Херсонський благодійний центр “Софія” опікувався 35 родинами з хворими дітьми та десятьма родинами пенсіонерів, розповіла Суспільному його керівниця. Допомагали продуктами, ліками, підгузками.

“Родини без грошей. Ціни під час окупації були скажені. Запасів у людей немає, світла немає, води немає”, – розповіда Ольга Цілинко.

В центрі працювали дуже обережно, адже на другому поверсі в приміщенні військової прокуратури розташовувався підрозділ ФСБ, а поруч – інші російські військові.

“Дуже важко було морально, кругом військові, і з донькою ми не мали змоги виходити, тому що ми не знали, що в них на думці”, – каже херсонка Валентина.