Дві жительки Станіслава на Херсонщині підозрюються у колабораціонізмі

Черговим «помічницям» в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованих Росією територіях Херсонщини повідомлено про підозру. Про це повідомило управління СБ України в Херсонській області на своїй сторінці в Facebook.
“Дві мешканки Станіслава стали на бік російських окупантів та погодились взяти участь в організації та проведенні незаконного референдуму. Одна з них «очолила» «дільничну виборчу комісію», інша – активно «опікувалась» організацією проведення псевдореферендуму. Колаборантки закликала земляків «голосувати», вели облік громадян, які «віддали свій голос» за списком «виборців». Обидві підозрювані разом із озброєними військовими РФ здійснювали побудинковий обхід людей. Залякуючи громадян, вони змушували їх підтримувати приєднання області до складу Росії”, – йдеться в повідомленні СБУ.
Зараз фігурантки переховуються від правосуддя на тимчасово окупованій Росією території України. На підставі зібраних доказів слідчі СБУ повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Розслідування проводять співробітники СБУ в Херсонській та Вінницькій областях за процесуального керівництва органів прокуратури.