Двох чоловіків судитимуть за колабораційну діяльність в Херсонській області

Судитимуть мешканця Херсонщини, який займав посаду так званого «голови сільської ради села Шевченко Скадовського району» та публічно схвалював дії російських окупантів. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Скадовської окружної прокуратури Херсонської області скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений у серпні 2022 року погодився співпрацювати з окупаційною адміністрацією РФ та зайняв посаду так званого «голови сільської ради села Шевченко Скадовського району Херсонської області». На псевдопосаді він організував роботу незаконно створеного органу влади РФ, здійснював набір співробітників. Брав участь в організації та проведенні незаконного референдуму на тимчасово окупованій Росією території Херсонської області. Також в інтерв’ю з проросійськими ЗМІ він публічно схвалював дії окупаційної влади та армії РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося УСБ України в Херсонській області.

Також судитимуть учасника незаконного збройного формування «ДНР», який тероризував мешканців Херсонщини. Про це також повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Бериславської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно донеччанина за фактом колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений навесні 2022 року добровільно вступив до незаконного воєнізованого формування – так званої «ДНР». Під час тимчасової окупації Росією Бериславського району, він ніс військову службу на незаконно встановлених окупаційними військами РФ блокпостах. Чоловік здійснював перевірку документів громадян, обшуки, відбирав особисті речі та виконував інші злочинні завдання у рядах незаконного збройного формування”, – йдеться в прокуратурі.
Обвинуваченому загрожує покарання в вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося Бериславським РВП ГУНП в Херсонській області.