Двох мешканців Херсона судитимуть за співпрацю з російськими окупантами

Судитимуть мешканця Херсона, який працював на російських окупантів так званим «інженером залізничного сполучення». Разом з ним, ще один херсонець постане перед судом за  сприяння введенню в місті російської валюти.

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом колабораційної діяльності  (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
“Обвинувачений під час російської окупації Херсона, пішов на співпрацю з окупаційною владою Росії та добровільно зайняв посаду так званого «головного інженера» унітарного підприємства «Херсонська залізниця». Також чоловік публічно підтримував дії Росії на окупованій території, даючи інтерв’ю РосЗМІ в якому закликав мешканців міста «проголосувати» за незаконне приєднання області до складу РФ”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими ГУНП в Херсонській області.
Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом пособництва державі-агресору (ч.1 ст. 111-2 КК України). Чоловіку загрожує позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років.
“Обвинувачений під час російської окупації Херсона пішов на співпрацю з російськими окупантами. В червні 2022 року він зайняв посаду так званого «заступника директора» філії підконтрольного РФ «міжнародного розрахункового банку». Через цю «фінустанову» здійснювалось обслуговування незаконно створених на окупованій Росією території підприємств, установ та організацій, у тому числі, які входять у структуру окупаційної адміністрації РФ. Обвинувачений здійснював керівництво відділенням банку, допомагав російським окупантам впроваджувати російську валюту на окупованій Росією території Херсонщини та здійснював набір персоналу”, – йдеться в прокуратурі.
Наразі обвинувачений утримується під вартою, де очікуватиме на вирок суду.
Досудове розслідування здійснювалось УСБ України в Херсонській області.