Двох мешканців Херсонщини повідомлено про підозру в колабораційній діяльності

Колишньому депутату районної ради з Херсонщини, який очолював окупаційний відділ поліції повідомлено про підозру в колабораціонізмі. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура. Тим часом, Одеські правоохоронці затримали мешканку Херсонщини, яка брала участь у проведенні псевдореферендуму. Про це повідомила Одеська обласна прокуратура.

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур заочно повідомлено про підозру колишньому депутату Каховського району у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).
“Підозрюваний пішов на співпрацю з окупаційною владою РФ та добровільно зайняв посаду так званого «начальника відділу поліції міста Каховка». На псевдопосаді він сприяв встановленню та функціонуванню правоохоронної системи Росії на тимчасово окупованій території Херсонщини”, –  йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.

Тим часом, за процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури затримано мешканку Білозерської селищної територіальної громади на Херсонщині та повідомлено про підозру в колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Підозрювана добровільно пішла на співпрацю з російськими окупантами та брала участь у проведенні організованого окупаційною владою РФ так званого «референдуму» щодо виходу зі складу України та приєднання до РФ тимчасово окупованої території Херсонської області. З 23 по 27 вересня 2022 року, жінка разом з озброєними російськими військовими обходила домівки мешканців сіл Кізомис і Гончарне Білозерської селищної територіальної громади та збирала голоси, вимагаючи від них поставити потрібну відмітку в бюлетенях. Після завершення псевдоволевиявлення вона передала бюлетені військовим РФ для подальшої фальсифікації результатів так званого голосування, за що отримала «винагороду» в російській валюті”, – йдеться в прокуратурі.

Правоохоронці викрили підозрювану на звільнених у ході стабілізаційних заходів районах Херсонщини та затримали її. За клопотанням прокурора підозрюваній обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Одеській області за оперативного супроводу співробітників ГВ ЗНД УСБУ в Одеській області.