Двох мешканців Херсонщини судитимуть за колабораційну діяльність

Одна з них колишня очільниця районної центральної лікарні на Херсонщині, яка пішла на співпрацю з російськими окупантами. Інший депутат районної ради з Херсонщини, який при російських окупантах став гауляйтером Новотроїцького. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Генічеської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишньої очільниці медзакладу КНП «Новотроїцька центральна лікарня» за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачена під час воєнного стану пішла на співпрацю з російськими окупантами. Жінка добровільно очолила захоплену лікарню, яка згодом була перереєстрована за російським законодавством із назвою «Державна бюджетна установа охорони здоров’я Херсонської області «Новотроїцька центральна лікарня» та підпорядковується окупаційній адміністрації РФ. На псевдопосаді вона виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими УСБ України в Херсонській області.
Тим часом, Херсонською обласною та Генічеською окружною прокуратурами затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно депутата Генічеської районної ради Херсонської області від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ» за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“Обвинувачений, знаючи про агресивні воєнні дії Росії проти України добровільно погодився співпрацювати з російськими окупантами. В липні 2022 року він зайняв посаду так званого «голови Новотроїцької військово-цивільної адміністрації Херсонської області» про що особисто заявив на зборах з працівниками закладів освіти в окупованій росіянами будівлі місцевої адміністрації. Також обвинувачений неодноразово брав участь у пропагандистських заходах, організованих на підтримку дій Росії та окупаційної влади РФ”, – йдеться в прокуратурі.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.
Санкція статті в обох випадках передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.