Двом громадянкам заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності

Двом громадянкам заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Вони займали посади у псевдоміністерствах російського окупаційного «уряду Херсонської області». Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури двом громадянкам заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“Під час тимчасової окупації Росією Херсона, жінки були призначені російськими окупантами на посади в так званому «уряді Херсонської області». Одна з підозрюваних стала «заступником міністра фінансів Херсонської області» та забезпечувала роботу бюджетної системи за стандартами РФ. Вона видавала організаційні розпорядження, реалізуючи окупаційну політику та впроваджувала систему російського оподаткування, обігу рубля. Інша підозрювана – мешканка Донеччини. Опинившись на Херсонщині вона стала так званою «начальницею департаменту праці та соціальної політики», а пізніше отримала «підвищення» до «міністра праці та соцполітики». Підозрювана «турбувалася» життям населення, що виражалось у численних відеозаписах для росЗМІ”.

Досудове розслідування триває.