Двом жінкам з Херсонщини інкримінують державну зраду

Двох жінок з Херсонщини, яким інкримінують державну зраду – судитимуть. Першою з них стала колишня інспекторка податкової служби Херсонщини. Другою депутатка селищної ради на Херсонщині.

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури колишній інспекторці податкової служби Херсонщини заочно повідомлено про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).

“Підозрювана пішла на співпрацю з окупаційною владою РФ та зайняла посаду так званої «в.о. начальниці податкової інспекції Генічеського району». На займаній посаді, жінка приймає управлінські рішення щодо реєстрації підприємців за законодавством Росії. Крім того, підозрювана забезпечила передачу балансового майна Генічеської ДПІ ГУ ДПС у Херсонській області, до незаконно створеного органу влади РФ, чим забезпечила його належне функціонування”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюють слідчі ТУ ДБР, розташованого у місті Мелітополь.
Також, прокурори Херсонської обласної та Олешківської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт другой жінки, депутатки Білозерської селищної ради забороненої в Україні партії «Блок Володимира Сальдо» за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Депутатка після повномасштабного вторгнення Росії в Україну пішла на співпрацю з російськими окупантами. Під час тимчасової окупації Росією вона зайняла посаду так званої «голови Білозерської військово-цивільної адміністрації». На псевдопосаді, жінка вживала заходів для утвердження російської окупаційної влади, проводила збори населення, під час яких схиляла місцевих мешканців до співпраці з проросійською владою. Також вона примушувала приватних підприємців перереєстровуватися за російським законодавством, погрожуючи «націоналізувати» їхнє майно в разі незгоди”, – йдеться в прокуратурі.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.