Двоє чоловіків з Херсонщини отримали підозру за співпрацю з російськими окупантами

Оголошено про підозру мешканцю Херсонщини, який працював в окупаційному «уряді» РФ та колишньому освітянину, який впроваджував російські «стандарти освіти». Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру в колабораційній діяльності мешканцю Бериславського району Херсонської області (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
“Підозрюваний добровільно пішов на співпрацю з російськими окупантами та зайняв посаду так званого «заступника міністра сільського господарства та рибальства Херсонської області». На псевдопосаді він виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Організовує роботу так званого «департаменту плем’яного тваринництва», погоджує плани, програми та положення структурних підрозділів окупаційного відомства”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Досудове розслідування здійснюють слідчі УСБ України в Херсонській області
Водночас, Херсонська обласна прокуратура заочно повідомила про підозру в колабораціонізмі та пособництві державі-агресору колишньому заступнику начальника коледжу з адміністративно-господарської роботи Херсонського морського коледжу рибної промисловості (ч. 3 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Санкція статтей передбачає позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років.
“В липні 2022 року підозрюваний пішов на співпрацю з російськими окупантами та зайняв посаду так званого директора «Херсонського морського коледжу рибної промисловості». На даній посаді він, діючи в інтересах окупаційної адміністрації РФ, вживав заходів щодо захоплення приміщень українського закладу освіти та тренувального центру. Проводив інвентаризацію матеріальних цінностей, здійснював підбір кадрів та організовував навчальний процес за стандартами РФ. Також, він поширював інформаційно-пропагандистські наративи, спрямовані на формування позитивного іміджу Росії”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими УСБ України в Херсонській області.