Двоє мешканців Херсонщини отримали підозру в колабораціонізмі

СБУ вручила підозру в колабораціонізмі двом мешканцям Херсонщини. Про це повідомили на сторінці Facebook Управління СБУ в Херсонській області.
За матеріалами СБУ підозру в колабораційній діяльності отримала херсонка, яка підтримала входження тимчасово окупованих Росією територій до складу РФ.
“Жінка погодилась на пропозицію представників так званої «Херсонської військово-цивільної адміністрації РФ» зайняти, незаконну посаду в «головному управлінні міністерства внутрішніх справ Херсонської області» та виконувати російські злочинні накази. Підозрювана на незаконій посаді «слідчої слідчого відділу Суворовського міського управління поліції» виконувала рішення російської окупаційної адміністрації, спрямовані на встановлення та утвердження тимчасової окупації Росією території області. За своїми обов’язками, дана особа, проводила обшуки в помешканнях проукраїнськи налаштованих херсонців, незаконно затримувала та фабрикувала проти них справи. У результаті таких дій цивільні громадяни потрапляли до катівень, де росіяни вибивали катуванням з них «зізнання» у «злочинах»”, – йдеться в повідомленні СБУ.
Наступний поціновувач «російської ідеології» добровільно зайняв запропоновану йому росіянами посаду, так званого, заступника голови «пенсійного фонду Херсонської області».
“Маючи певний досвід у сфері пенсійного забезпечення він здійснював організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. До кола його обов’язків, за відсутності «керівника» установи, також входило забезпечення виконання «пенсійним фондом Херсонської області» законодавства РФ, представництво «установи» в судах, державних органах Росії. Зрадник неодноразово брав участь у нарадах, організованих керівництвом російської окупаційної влади. У вересні минулого року підозрюваний був присутнім на «нараді», на «чолі» так званої заступниці голови «ВЦА Херсонської області» Катерини Губарєвої, з питань відпрацювання механізмів надання громадянам України карток російських банків”, – йдеться в повідомленні СБУ.
За вчинене обом зловмисникам повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. Під час звільнення Херсона вони разом з російськими окупантами втекли від правосуддя на лівий берег Дніпра.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління та слідчими СБУ в Херсонський області за процесуального керівництва Офісу Генпрокурора та Херсонської обласної прокуратури.