Херсон додали на вказівник біля станції «Академік Вернадський»

Українські полярники провели дерусифікацію вказівника біля станції «Академік Вернадський», який показує відстань до різних міст. Вперше за 20 років там також з’явилися Маріуполь, Херсон і Буча. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр на своїй сторінці в Facebook.
На вказівнику біля станції здебільшого зазначені населені пункти, з яких родом українські полярники або звідки приїздили колеги з інших країн.

“Оскільки вказівник прослужив понад 20 років, він неабияк потребував оновлення: як фізично, так і змістовно. Тому лікар Василь Матковський та механік Максим Білоус взялися до роботи”, – розповіли в центрі.

Так, на вказівнику «декомунізували» Кіровоград на Кропивницький, а також «дерусифікували» транслітерацію Вінниці та Одеси. Також додали нові символічні міста – Маріуполь, Херсон і Бучу, Коломию та Івано-Франківськ, Нью-Йорк, Оттаву та столиці інших країн, які підтримують Україну.

Василь Матковський розповів, що все почалося з ідеї додати вказівник Маріуполя – щоб кожен відвідувач станції бачив: українці пам’ятають місто. Потім було звільнення Херсона.

“Мабуть, не було за всю зимівлю дня більш святкового та радісного. Наступного дня ми вже припасовували свіжопофарбовану табличку з невеликою скибкою кавуна. І зрозуміли, що це лише початок”, – сказав він.

Для втілення проєкту довелося багато попрацювати в столярній майстерні, а згодом і надворі. Зрештою вказівник отримав «новий вигляд та нові сенси». Матковський розповів, що станція ще ніколи не чула стільки вигуків «Слава Україні!» з човнів і суден, які проходили повз.

“Дякуємо нашим полярникам за таку неймовірну роботу і віримо, що на вказівнику неодмінно з’являться українські Ялта, Мелітополь, Донецьк, Луганськ та інші наші тимчасово окуповані Росією міста”, – додали в антарктичному центрі.

ному центрі.