Херсонці розповідають, що внаслідок щоденних обстрілів в місті залишились переважно пенсіонери

Деокупований Херсон понад місяць перебуває під щоденними обстрілами російських військ. Росіяни б’ють по житлових районах та центру міста з реактивних систем залпового вогню, танків та мінометів. Про це повідомляє FREEДОМ.

Напередодні Різдва, 24 грудня, Росія завдала удару по центру міста з реактивних систем залпового вогню “Град”.

“В нас вдома було дуже гучно. Згодом до мене зателефонували знайомі та розказали, що росіяни обстріляли “Сільпо”. Це ненормально: центр міста, стільки загиблих, поранених. Хочеться, щоб у нас була зброя, щоб ми могли якось з цим боротися”, – говорять мешканки Херсона Тетяна та Альона.

В одному з колись багатолюдних районів Херсона відкритих магазинів дуже мало. Але і сюди приходять люди.

“Якщо будемо боятися, то голодними сидітимемо. Тому що обстрілюють нас росіяни постійно. В нас 12-го грудня по магазину влучило дві ракети, біля поліклініки”, – коментуєють мешканки Херсона Наталія та Ганна.

Обстріли міста не припиняються понад місяць. Вибухи лунають буквально кожні півгодини. Жодного дня без загиблих та поранених. 24 грудня стало по-справжньому жалобним днем. Тоді був найбільший удар російських військ по Херсону з початку повномасштабної війни.

“Мої діти були на ринку. Вони якраз потрапили під обстріл. За секунду встигли сховатися. Потім допомагали пораненим, виносили вбитих”, – розповіла мешканка Херсона Ольга.

Того дня на центральному ринку загинули п’ять людей. Продавщиця корму для тварин Валерія дивом залишилася живою. Каже, їхати з міста не буде: треба працювати.

“Дітей вивезла, діти – у Запоріжжі на орендованій квартирі. За щось треба їх утримувати. Наскільки вистачить нервів побачимо. Спалахнув в нас газопровід, викликали пожежників. Страшно, небезпечно. А виходу немає”, – говорить мешканка Херсона Валерія.

Ніхто не може передбачити, куди наступного разу потрапить російський снаряд. Російські окупанти б’ють із лівого берега Дніпра з усіх доступних їм видів озброєння. Лінія фронту проходить прямо річкою і невелика відстань дозволяє росіянам завдавати ударів із мінометів і танків. На побережжі вогонь ведуть снайпери.

“Тут залишилися люди похилого віку в основному, пенсіонери”, – каже мешканка Херсона Ольга.

Через постійні обстріли з Херсона щодня евакуюється по 200 осіб. Місцева влада закликає якнайшвидше, хоча б на якийсь час, покинути місто.