Херсонці залишаються у своїх домівках попри обстріли російських військових (Відео)
Попри щоденні обстріли російських військових та заклики влади до евакуації деякі жителі деокупованої частини Херсонської області залишаються у своїх домівках. Своїми історіями вони поділились з Суспільним.
Родина херсонки Вікторії Аль-Шахін лишається в Херсоні. У новорічну ніч у їх подвір’я влучила російська ракета.
“У новорічну ніч після півночі пролунали гучні вибухи. Зателефонувала сусідка, і повідомила, що горить наша оселя – прилетіло в наш двір. Була вирвана брама гаража, гараж зруйновано повністю, згоріло все, що було в гаражі. Вибиті були залізні двері вибуховою хвилею”, – каже Вікторія Аль-Шахін.
Вікторія радіє, що її родина лишилась неушкоджена. Жінка з сином на той час мешкала в друзів. Хлопець має інвалідність, його вдалось врятувати двічі. Спочатку від примусової евакуації влаштованої окупаційною владою у спецінтернати, тепер – від російських снарядів. Під обстріл потрапили й сусіди Вікторії.
“Ми зайшли та поки все розібрали – шифер, скло. Вікон цілих, принаймні у нас в будинку, немає. Дверей також, немає даху, все пошкоджено. Усі дроти посічені, газова труба також, – говорить
Юрій, виїжджати з Херсона не планує. Зараз він розпочав ремонт. Матеріалами поділились друзі, волонтери та Червоний Хрест. Загалом херсонці з міста їдуть неохоче, хіба що після дуже інтенсивних обстрілів, розповідає керівник пресофісу ОВА Олександр Толоконніков. Дехто з містян повертається назад. Тому точну кількість херсонців, які лишаються у місті, назвати важко.
“Десь близько 60 тисяч у Херсоні та ще стільки ж на деокупованих територіях. Ні з Херсона, а ні з інших населених пунктів люди взагалі не хочуть виїжджати”, – розповів Олександр Толоконніков.
Не охоче виїжджають люди й з сусідніх з Херсоном сіл. Дехто евакуюватись відмовляється навіть через постійні обстріли.
“Їх село з лівого берега російська армія частенько обстрілює. В селі є зруйновані будинки. На жаль, є і загиблі через ці обстріли. Зараз там залишилися ті, які не хочуть виїжджати. Всі, хто хотів вже давно виїхали. Людей мало, але вони є”, – розповіла Світлана.
Лишаються люди і в Бериславі. До 24 лютого населення міста складало 12 тисяч. Нині тут мешкає вчетверо менше розповідає голова районної військової адміністрації Володимир Літвінов. Ті хто лишився, попри заклики влади евакуюватись, бажання їхати з міста не мають.
“Більшість, хто залишились – це люди похилого віку і їм, як вони кажуть, просто немає куди їхати. Території звільнили – чому ми маємо кудись їхати. Зараз там трохи є змога щось там нагріти, обігрітися в денний час, підзарядити свої телефони. Населенню видали буржуйки, видали дрова, завезли електрообігрівачі”, – каже голова Бериславської РВА Літвінов.
Навіть попри те, що електрику в місті тільки почали давати, і вона, як розповідає Володимир Літвінов, є в домівках лише кілька годин на добу, бериславці лишаються у місті.