Херсонцям презентували виставку ізраїльських художників (відео)

У Херсоні ізраїльські художники презентували свої роботи. Десять офортів з виставки “Свобода вибору” херсонці можуть побачити не лише в обласному муздрамтеатрі, а й на вулицях міста. Детальніше про виставку дізнавалось Суспільне.

Херсонка Аліна Мох прийшла на виставку ізраїльських художників. Жінка працює у театрі ім. Куліша. Вісім з половиною місяців окупації вона жила в Херсоні. Роботи представлені на виставці – це приклад перемоги життя над смертю.

“Те, що культура і мистецтво повертаються в деокупований Херсон стало дуже великою подією для нашого міста. Це об’єднання мистецтва з сучасними технологіями. Це неймовірно, наче якась магія в телефоні. Війна і вибухи несуть за собою смерть, а такі події несуть за собою життя”, – каже Аліна Мох.

Виставка “Свобода вибору” стала початком відродження художньої діяльності у звільненому Херсоні. Тут представлені десять офортів із запланованих авторами двадцяти двох – за кількістю літер ізраїльського алфавіту. Кожна робота, вражає та надихає.

“Це інтерактивні картини. І чому вони близькі саме до театру – вони оживають, коли можна завантажити спеціальний додаток і навести на картину – вона оживає. В нас дуже багато людей було під час відкриття. І прийшла єврейська спільнота Херсонщини, і художники, і багато людей. І зараз вони приходять. Я спостерігав за людьми, які дивились на ці роботи. І, знаєте, це такий дитячий вираз на обличчі, коли ти дивишся на картинку, яка статична, і вона оживає – це таке цікаве відчуття. І я рекомендую побачити все це власними очима”, – розповів Олександр Книга, генеральний директор Херсонського обласного музично драматичного театру імені М. Куліша.

Виставка “Свобода вибору” – частина мистецького проєкту “Емоції друзів”. На ній представлені роботи художників з Ізраїлю Сергія Бунькова і Тено Соостера. Експозиція складається з двох частин.

“Перша частина – це мультимедійні офорти. Це справжні офорти, я їх так пробую називати, в які син Сергія Максим Буньков додав туди анімації, доданої реальності. Потім якщо ти дивишся на них через спеціальний застосунок – вони оживають, вони починають рухатися, звуковий супровід відбувається. А друга частина – це просто картини Сергія Бунькова, серед них є серія “Україна в вогні”, – каже художник і артменеджер Геннадій Гутгарц.

Херсонщину для презентації виставки обрали невипадково, адже її концепція поєднується з духом українського авангарду та футуризму притаманним місцевим митцям. Проєкт “Емоції друзів” подорожує містами, які постраждали від російської агресії.

“Я розумію, що це дуже актуально, бо люди живуть, місто живе, емоції потрібні. Емоційний стан дуже важкий, у Херсоні, дуже швидко звикаєш до постійного артобстрілу. П’ять хвилин не стріляють – ти вже звертаєш увагу на це. Я сприймаю Херсон як місто з історичним та культурним бекграундом. Місто мені подобалась завжди, я його люблю, я відчуваю біль тих людей, що зараз там знаходяться”, – говорить Геннадій Гутгарц.

Виставка в херсонському театрі триватиме до середини лютого. Основна її частина розташована в приміщенні, а два офорти – встановлені на вулиці – біля постаменту, з якого окупаційна влада вивезла пам’ятник Потьомкіну.