Херсонка допомагає розбирати завали у деокупованих селах на Чернігівщині

Ангеліна Щербик виїхала з Херсона в перший день війни на єдиному евакуаційному і останньому для міста поїзді. Проживала у Львові, Польщі, а згодом повернулась до України на Черкащину та пішла навчатись до школи Кемп – лідерів. Своєю історією волонтерства, дівчина поділилась з Суспільним.

За словами дівчини, коли повернулась до України, подруга покликала її на дводенну толоку.

“Перший волонтерський досвід це була оця толока у селі Буди. Вона тривала два дні, її організували Repair together. Туди приїхало 260 волонтерів”, – розказує волонтерка.

Херсонка допомагає розбирати завали у деокупованих селах на Чернігівщині
Фото: Ангеліна Щербик

Основним завданням волонтерів було розгрібання завалів, які залишилися після окупації військовими РФ.

“Це було місце, де на один квадратний метр, було багато нереально світлих щирих добрих людей, які допоможуть, які прагнуть щось зробити для України”, – каже Ангеліна.

Потім почалися табори “Будуємо Україну разом”. Херсонка пішла до школи Кемп – лідерів та протягом двох днів отримала знання, які зараз використовує в селі Іванівка Чернігівської області.

Ангеліна говорить, що такий досвід роботи знадобиться їй й надалі – після звільнення рідної Херсонщини, коли треба буде організовувати БУР – табори.

Херсонка допомагає розбирати завали у деокупованих селах на Чернігівщині
Фото: Ангеліна Щербик

“Я повернуся до Херсона і перше що зроблю – збиратиму інформацію по місту і по громадах, де найбільше потрібна допомога аби провести там як мінімум один, або декілька таборів. З’їздів Буру аби волонтери приїхали зі всієї України на нашу Херсонщину і подивилися яка вона мальовнича “, – каже дівчина.