Херсонські родини, які виховують дітей з ментальними розладами проходять реабілітацію на Закарпатті

Херсонські сім’ї, які виховують дітей з ментальними розладами проходять реабілітацію у таборі на Закарпатті. Діти є членами громадського об’єднання “Аутизм. Особливий всесвіт” і акторами лялькового театру, який діяв на базі Херсонської обласної бібліотеки ім. Олеся Гончара. Про це Суспільному розповіла членкиня громадського об’єднання “Аутизм. Особливий всесвіт” Тетяна Левандовська.

Десять сімей, мають статус ВПО і чотири – понад рік не виїжджали з Херсона. У таборі діти покращують свій психоемоційний стан, спілкуються з друзями та відновлюють певні навички за допомогою арттерапії та фізичних навантажень.

“Після декількох днів у таборі вони розслабилися. Вже не так жахаються голосних звуків, краще сплять та посміхаються. Спілкування зі старими друзями, спільна діяльність та Карпатська природа гарно на них впливають”, – каже Тетяна Левандовська.

Ірина Фоменко разом зі своєю донькою Катериною не виїжджали з Херсона ні коли місто було окуповане росіянами, ні зараз, коли його щодня обстрілюють російські військові. Важко було пояснити дитині, що вона не піде на вулицю, що не буде репетицій в театрі, що її друзі виїхали, і не має з ким поспілкуватися.

“До війни в нас було активне життя, цілий день був розписаний по годинах. Ми з дитиною та з театром їздили по Україні. Влітку завжди бували на відпочинку. Цього літа дитина була закрита в квартирі та не було ніякого спілкування з друзями”, – говорить Ірина Фоменко.

Понад рік діти не мали змоги разом зібратися на репетиції, тут у таборі – зібралися вперше від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Поїздка була організована завдяки партнерству Херсонської ГО “Аутизм. Особливий всесвіт”, Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара та “Яблуниця” Релігійна місія – Карітас-Спес. Їх реабілітаційний табір називається “Готуймося до відновлення”.