Херсонський нейрохірург лікує жителів Тернополя

Нейрохірург з Херсону Олексій Леонтьєв з жовтня працює у Тернопільській обласній клінічній психоневрологічній лікарні. Про це пише Суспільне на своєму сайті.

“Про посаду завідувача нейрохірургічного відділення дізнався від колеги. Лікарню з таким рівнем оснащення в Україні більше не бачив. Але після війни лікар збирається повернутися до Херсону, щоб надавати жителям області нейрохірургічну допомогу.”

З окупованого міста лікар виїхав в липні. Через тиск з боку окупаційної влади, відсутність потрібного медичного оснащення та вибухи у місті. Виїхав спочатку за кордон. Подолав понад сім тисяч кілометрів. Але вирішив повернутися до України.

“Кожен чоловік, який знаходиться не в Україні повинен повернутися та виконати свої обов’язки. Я став на облік у військкомат. Я тут зараз працюю, допомагаю наскільки в мене вистачає сил.”

П’ять місяців лікар пропрацював в окупованому Херсоні.  Зразу після початку війни приймали тільки українських військових, а коли росіяни увійшли до міста, почали приймати планових хворих. Поступово закінчувалися розхідні матеріали. А окупаційна влада чинила тиск та погрожували й фізичною розправою.

“Заставляли виписувати російські направлення у лікарні Сімферополя. Ми відмовлялися, бо не мали ніякого документального підтвердження цьому. Виписати направлення, це слідувати якимсь документам. От є наказ в якому розписано, коли кому яке направлення дається, а ніяких договорів і ніяких взаємовідносин у нас в той час не було.”

Від окупаційної влади прислали колишнього міністра охорони здоров’я Бурятії. Потім в лікарні була комісія із російськими лікарями.

“Вони просто передивлялися як ми працюємо. І коли наш лікар розповідав, як ми виконали за минулий рік там 12 трансплантацій нирки, кількість операцій на відкритому серці із застосуванням штучного кровообігу. Розповідав їм про виконано аневризм судини головного мозку, вони дивувалися, що в Херсоні виконуються операції такого рівня.”