Херсонський рок-гурт “Криголам” створював альбом в російській окупації

На сцені арт хабу в укритті учасники херсонського гурту “Криголам” презентували альбом “Блюз в окупації”. Як створювали альбом, учасники херсонського гурту розповіли Суспільному.

Цей альбом може бути не цікавим для інших областей України, це можуть зрозуміти тільки херсонці.

“В альбомі є психологічні настрої, які зрозуміють люди, які були тут під час російської окупації. Те відчуття гидоти, що ти живеш у якомусь лайні, зрозуміють ті, хто бачив ворога очі в очі”, – розповів Володимир.

Альбом писали в квартирі учасника гурту Костянтина Рейстрового.

“Спочатку Вовчик приходив до мене просто порепетирувати. Потім вже з’явилася думка записувати цей альбом. Закривалися, тишком-нишком включали мікрофони та ноутбук і записували”, – каже Костянтин.

Поверхом нижче жили колаборанти, тому аби їх не виказали російським військовим, музикантам доводилось завішувати вхідні двері ковдрою.

“Хай це гостро буде, хай комусь не приємно, але зачепити совість цієї людини. Навіть, яка тільки трошки була колаборантом, може їх примушували. Але все одно, щоб у цієї людини не засинала совість”, – говорить музикант.

Херсонська поетеса та волонтерка Наталя Шушляннікова востаннє на виступі “Криголаму” була в грудні 2021 року. Сьогоднішній виступ музикантів надихнув її написати вірш.

“Сидячи тут в арт хабі, я відчувала щастя. Сьогодні в деокупованому Херсоні, де стріляють, де моторошно і важко, але відчуваєш таке єднання з усіма, хто зібрався в залі”, – розповіла херсонка.

Творчість гурту зараз є надзвичайно актуальною.

“Криголам” завжди виконували пісні про Україну. Вони україномовні принципово. І це той гурт, той контент, який ми маємо просувати в маси, бо він якісний”, – каже дівчина.

У Миколаєві відбулися перші три виступи гурту після деокупації. До нового альбому ввійшли 17 пісень про Херсон. Зараз музиканти працюють над записом нових композицій.