Інформація про те, що ЗСУ в кілометрі від Херсона, неправдива, – Гуменюк

Інформація про те, що українські військові перебувають в кілометрі від Херсона не відповідає дійсності. Про це заявила на брифінгу в медіацентрі Укрінформу начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, пише Суспільне.

За її словами просування військ можуть коментувати тільки військові.

“Будь-які аналітики, депутати, інші політичні чи просто активні діячі наразі тільки шкодять подібними заявами і проголошенням такої інформації. По-перше, вона не відповідає дійсності, по-друге, вона дезорієнтує місцеве населення, та шкодить не лише військовій операції, а врешті іміджу тих, хто це заявляє”, – говорить Гуменюк.

Також начальниця пресцентру сили оборони сказала, що на півдні України ЗСУ просуваються спеціальним способом, повільно, але впевнено.

“Як ми і говорили, в рамках військової операції, зберігаючи тишу, те що ми звільняємо, спочатку закріплюємо, а потім проголошуємо. На суходолі армія РФ не має успіхів у просуванні, тому використовує наразі тактику авіаційних і ракетних ударів”, – каже Наталя Гуменюк.

Російські військові продовжують використовувати заборонені касетні снаряди, які не розриваються відразу, а тривалий час зберігають небезпеку для людей.

“Там, де проходить лінія фронту, періодично прилітають важкі снаряди артилерійські, які руйнують будівлі. Люди вже обізнані, частина евакуйована, частина вже знає як переховуватися від таких обстрілів. На щастя, цієї ночі це були обстріли по околицях, по сільськогосподарських угіддях, тому жертв немає”, – прокоментувала оперативну ситуацію на півдні Наталія Гуменюк.

Також Наталія Гуменюк прокоментувала заяву Генштабу ЗСУ про переміщення росіянами з Криму на станцію Каланчак 17 вагонів з боєприпасами.

“Звісно у них є певна проблема з логістикою, оскільки українські військові останній тижнями досить завдає потужних ударів, у тому числі й по складах, як по паливно-мастильних, так і по складах з боєприпасами. Тому їм потрібно доставляти певні запаси, але і з постачанням у них теж є певні проблеми. Чим більше у них проблем, тим краще наше просування”, – розказала Гуменюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *