Ірландський музей ІММА представив в проєкті кращих творів викрадені роботи з Херсонського художнього музею

Ірландський музей сучасного мистецтва в Дубліні IMMA – Irish Museum of Modern Art представив на платформі проєкт “Втрачена українська спадщина” – твори кращих українських художників ХХ-ХХІ ст., серед них роботи, які викрали російські окупанти з Херсонського художнього музею ім. Олексія Шовкуненка. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив музей.

Ідея зосередитися саме на колекції Херсонського музею в проєкті SPICE, присвяченому громадському куруванню культурної спадщини, належить українській художниці Сані Шахмурадовій-Танській.

“Перебуваючи в квітні цього року на художній резиденції в Дубліні, мисткиня запропонувала IMMA познайомити відвідувачів їх ресурсу з викраденими росіянами творами українських музеїв. Зосередитися Сана вирішила саме на колекції Херсонського художнього музею. Так одна художниця поєднала два музеї, проєкт реалізувався на сайті Ірландського музею”, – йдеться в повідомленні музею.

Проєкт “Втрачена українська спадщина” презентує 32 роботи, викрадені російськими окупантами з колекції Херсонського художнього музею. Реальні мистецькі втрати музею складають понад 11 тисяч творів.