Історія хірурга, який працював під час російської окупації в Херсоні (відео)

Лікар не пішов на співпрацю з окупаційним керівництвом РФ, а після звільнення Херсона лишився у місті і продовжує надавати медичну допомогу херсонцям. Історію хірурга Олега Довгополого розповіло Суспільне.

Херсонський хірург Олег Довгополий лишався у місті протягом російської окупації. Чоловік не міг покинути тещу, якій 84 роки та своїх дев’ятьох вівчарок. З окупаційною владою не співпрацював. На свій телефон знімав відео під час однієї з розмов з призначеним окупаційною владою РФ керівництвом.

“Буряти, які чергували на КПП, перевіряли машину, питали мене – ти працюєш? Я їм і казав – українці всі працюють. Вони дуже злилися”,  згадує Олег Довгополий.

У лікарні був персонал, який пішов на співпрацюз РФ, але переважна більшість медиків лишилася вірною Україні, розповіла заступниця медичного директора Світлана Пшенична.

“Олег Миколайович протягом всього часу окупації РФ працював у лікарні, лікував хворих. Не завжди виконував ті вказівки, які йому надавала нова завідувачка, та, що була призначена російською владою. Не тільки він, у нас багато лікарів так працювали”,  говорить заступниця медичного директора.

Кілька місяців Олег Довгополий лишався єдиним хірургом у поліклініці.

“Російських військових у мене не було. А хворі приїздили з сіл навколишніх, з районів. З Білозерки приїжджали, Музиківки, Снігурівки, Посад-Покровського, Надеждівки. З Олешок були”,  розповідає лікар.

Під час російської окупації довелося відстоювати і церкву на території лікарні.

“Людина, яка зламала двері в церкві мучениці Варвари і зайшла всередину, називалася священником Ігорем. Бачу – зняли ікони. Я йому кажу – на лівий берег не думайте вивозити ікони, вішайте назад. Він повішав”,  говорить хірург.

Після звільнення Херсона Олег Довгополий лишився у місті і продовжує працювати хірургом.