Історія порятунку викрадених росіянами українських дівчат (відео)

29 березня відбувся показ фільму-розслідування журналістів «Слідства.Інфо» «Втеча від росіян» про двох українських дівчат, яких російська влада обманом вивезла спочатку в тимчасово окупований Крим, а потім – в окупований РФ Генічеськ. Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

Фільм-розслідування «Втеча від росіян» дозволяє на власні очі побачити, в яких умовах російські окупанти утримують викрадених українських дітей: гуртожиток без опалення, відсутність повноцінної їжі, душ – всього кілька разів на тиждень. Окрім цього, росіяни стирали дітям українську ідентичність, а тих, хто не корився, – били, погрожували окупаційною військовою комендатурою й кидали у спеціальну яму для знущань.

“Ця історія стане елементом великої справи проти Росії. Ми працюємо з Міжнародним кримінальним судом, понад 20 країн світу фіксують злочини РФ для того, щоб створити окремий фонд, який буде виплачувати компенсації постраждалим. На сьогодні вже є 640 підозрюваних осіб і це тільки зафіксовані”, – сказав представник Офісу Генпрокурора після перегляду фільму.

Журналістка Юлія Химерик закликала колег не повторювати її досвід, якщо вони не будуть точно впевнені в своїх силах.

“Хочу попросити журналістів не повторювати за нами, якщо у вас нема чіткого розробленого плану. Ми показали спецоперацію дуже простою, але за нами стоїть велика кількість людей, які зокрема пережили російську окупацію, полон”, – говорить Юлія.

Маша зізналася, що для неї рішення поїхати в Крим нібито на два тижні стало уроком на все життя.