Історія родини з окупованих Росією Олешок на Херсонщині, яку змогли врятувати волонтери (відео)

Будинок родини Юлії Вальгє з Олешок на другий день після підриву росіянами Каховської ГЕС опинився під водою. За декілька днів волонтери змогли вивезти їх до Херсона. Своєю історією порятунку, жінка поділилась з Суспільним.

Із затопленого та окупованого Росією лівобережжя Херсонщини жінку разом з чотирма дітьми 12 червня змогли вивезти волонтери. Зараз разом із родиною вона проживає у херсонському центрі для евакуйованих.

“Ми й досі не віримо, що це сталось. Здається, що ми вдома, а це все страшний сон. А коли виходиш вже на вулицю, розумієш, що бачиш українських військових, наші прапори, то хочеться десь стати і кричати: “Боже, я вдома!”, – розказує жінка.

Підтоплення Олешок відбулося дуже швидко. Вона з родиною залишали домівку в чому були, єдине, що встигли взяти це документи.

“До восьмого червня ми сиділи на даху. Нас врятували місцеві хлопці на човнах. До 12 червня ми були то в друзів, то в знайомих. Нам подзвонили десь о десятій ранку і сказали, що є пів години зібратися і добігти до певної вулиці. Туди під’їхав хлопець Міша на гумовому човні. А ближче до самої річки нас зустріли хлопці на катері і привезли сюди. Отак ми й вибрались”, – пригадує Юлія.

В Олешках їхній будинок повністю затоплений.

“Коли ми бігли в інший будинок, дорогою зустріли пенсіонерів, яких забрали з собою. Котів, які були у воді, я плавала і збирала їх. Восьмого червня рівень води був до другого поверху”, – говорить жінка.

Зараз в Олешках не вистачає питної води та їжі. Місцеві жителі постійно відчувають тиск з боку російських військових.

“Всі так втомилися настільки від агресії російських окупантів, від їхньої ненависті до пенсіонерів, до дітей. А до чоловіків в них катастрофічна ненависть”, – каже жителька Олешок.

Троє старших дітей Юлії Вальгє поїдуть до дитячого табору на оздоровлення. Менша дочка залишиться з нею. У Херсоні, родину забезпечили речами найпершої необхідності.