Історія російської окупації села Благодатне на Херсонщині (відео)

Російські солдати, зайшовши в село Благодатне, пропонували місцевим мешканцям їхати до Росії та обіцяли там “світле майбутнє”. 10 листопада 2022 року українські військові звільнили село, яке було окуповане з перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Жителька Благодатного Ірина розповіла Суспільному, як російські солдати тримали населення у страху.

Ірина з чоловіком протягом російської окупації лишалися у Благодатному. Перше, про що згадує жінка, говорячи про російську окупацію села – це спілкування з російськими військовими та їхнє мародерство.

“В основному говорили: “Чому ви не поїхали в Росію, чому сидите тут. Ось їдьте до Росії, там дадуть будинок, дадуть гроші, у вас там буде все гаразд”. Я стою йому говорю: “Навіщо мені кудись їхати, якщо в мене є мій будинок?”. Шукали, постійно корегувальників якихось. Мародерили по-страшному, особливо, де пусті хати, все що можна виносили, починаючи від побутової техніки і закінчуючи меблями”, – пригадує Ірина.

Щодня у селі були обстріли, жінка боялася виходити на вулицю. Під час одного з обстрілів чоловік Ірини був поранений. Коли їхали до лікарні, проблем не виникло, проте на зворотньому шляху Ірину з чоловіком зупинили на блокпосту.

“Ночували ми на їхньому посту. Мене закрили оремо і я цілу ніч просиділа в закритому приміщенні. Автомати понаставляли, відразу чоловіка почали прямо в машині бити. Він з машини вилізти не може, тому що нога поранена, то вони його штовхали. Один стояв взагалі прикладом замахувався”, – розповіла жінка.

Десять місяців вони жили без світла і практично без питної води.

“З водою дуже великі проблеми були, спочатку ми пили технічну воду зі свердловин. Реально, ми навіть запаху її не переносили. Потім відкрився у нас один магазин невеличкий. Два рази на тиждень їздили в Херсон, привозили хліб. Кому що потрібно замовляли, в кого гроші були”, – говорить Ірина.

Дату звільнення Благодатного – 10 листопада 2022 року жінка пам’ятатиме все життя.

“Дев’ятого листопада була тиша. Я зранку прокинулась і думаю: “Боже, невже не стріляють, невже тихо, щось не віриться”. Десятого листопада зранку прокидаємось – теж тихо. Наші зайшли. Ми зустрічали, ми і обіймали, і бутерброди їм дівчата робили”, – пригадує жінка.

Нині жителі Благодатного намагаються повернутися до звичного життя, проте розбиті вікна, пошкодженні дахи, проблеми зі світлом та водою поки що не дають забути про присутність російських солдатів.