Історик з Херсона на узбережжі Одеси знайшов грецьку амфору (фото)

Через підрив росіянами Каховської ГЕС до берегів Одеси прибиває чимало предметів. Однією з останніх знахідок є грецька амфора, знайдена на одному з пляжів Одеси істориком з Херсона. Про знахідку дізнавалось Суспільне.

Херсонський історик Юрій, під час російської окупації разом з родиною тимчасово переїхав до Одеси. Десятого червня разом з товаришем та родиною пішли гуляти на набережну. Раптом чоловік почув, як хтось сказав, що у воді плаває ваза. Відразу зрозумів, що то амфора.

“Я її трохи підійняв, друг встиг схопити її за ручку, вона ціла. Коли ми вийшли на берег, то у нас була ейфорія. А для мене, як для історика це взагалі незвичне явище. Оскільки я був на розкопках, знайти цілу амфору дуже важко. Знаходиш якісь частини: верх, донечка або якусь маленьку частинку. І це було для нас успіхом знайти таке на розкопках. А тут знайти цілу амфору, майже не зруйновану”, – говорить Юрій.

Херсонець відразу вирішив передати амфору до херсонського краєзнавчого музею.

“На той момент, ми точно знали, що її треба віддати в музей. Якщо ми в Одесі, то в одеський. Через 10-15 хвилин зрозуміли, що ми маємо віддати її у херсонський, звідки росіянами було вивезено все, що роками накопичувалося. Зателефонували до працівників музею. Наступного дня до мене приїхали і прийняли амфору”, – згадує Юрій.

Новий експонат для музею дуже потрібен.

“На півдні України греки селилися приблизно з VI століття до нашої ери. III сторіччя нашої ери вони покинули нашу територію. Але ми не знаємо де саме було це поселення чи корабель затонулий”, – розповіла тимчасова виконувачка обов’язків директорки Херсонського обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова.

У музеї уже почали вивчати амфору. Попередньо з’ясували, що це візантійський період середньовіччя.

“Оскільки наш краєзнавчий музей пограбований під час російської окупації, то ми дуже хотіли відчувати цю свідомість людей, щоб вони приносили якщо побачить такі артефакти. Такі або інші хай приносить і таким чином ми будемо поповнювати фонди музею”, – говорить Ольга Гончарова.