Колишнього атовця викраденого в Херсоні етапували з Криму до Росії

В листопаді минулого року, колишнього військового Дениса Ляльку, якого наприкінці серпня 2022 року росіяни викрали в Херсоні й утримували в Сімферопольському СІЗО, незаконно вивезли до РФ. Чоловіка утримують у Лефортівському СІЗО та звинувачують у підготовці до теракту. Про це виданню ZMINA розповіла сестра Дениса Юлія.

Російські окупанти в серпні минулого року викрали в Херсоні колишнього атовця Дениса Ляльку. Відомо, що певний час його утримували в Сімферопольському СІЗО. Про це розповів один з колишніх в’язнів ізолятора, якого звільнили. Денис Лялька повернувся із зони бойових дій на сході України перед повномасштабним російським вторгненням в Україну.

“Наприкінці вересня минулого року я отримала дзвінок від чоловіка, який назвався адвокатом Дениса, він розповів мені, що мій брат перебуває в Сімферопольському СІЗО. Під час затримання в Дениса не було з собою ні паспорта, ні військового квитка. Тому мене попросили, щоб я знайшла і передала до окупованого Росією Криму документи Дениса. Але я відмовила та наголосила, що не бачила брата від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну та не знаю, де шукати його документи. Я сказала, що готова приїхати до Сімферополя, щоб побачити брата. На що так званий адвокат мені відповів, що її брата найближчими днями етапують до Москви”, – говорить Юлія.

Через півтора місяця до Юлії зателефонували з російського номера. Чоловік на ім’я Олександр Терещенко так само відрекомендувався адвокатом. Він розповів, що Денис Лялька перебуває в Лефортівському СІЗО, та запевнив жінку, що з її братом все гаразд.

“З вашим братом все добре, не переживайте. Їх судять за підготовку до теракту. І Денису загрожує довічний термін”, – зазначив новий “адвокат”.

Олександр Терещенко не надіслав їй ніяких документів, які б підтвердили його слова.

“Декому дали постанову суду. Мені не дали нічого. Бо, як виявилося згодом, мій брат і ще один хлопець не визнали своєї провини”, – зазначила жінка.

Юлія намагалася дізнатися в російського “захисника”, в якому стані перебуває її брат, чи надають йому медичну допомогу. Але, за словами російського “адвоката”, Денис відмовляється від дзвінків додому і писати листи також не хоче. За останні два місяці Терещенко надіслав жінці чотири однакові SMS-повідомлення:

“Дениса не бачив, коли побачу – напишу”.

Зараз Юлія намагається замінити російського державного захисника на іншого адвоката, який би дійсно був зацікавлений у захисті інтересів українського ув’язненого.