Курсант морської академії став репетитором з математики (Відео)
18-річний херсонець Назарій Данилюк працює репетитором з математики для школярів та паралельно навчається на другому курсі Херсонської морської академії на суднового електромеханіка. Про історію Назарія написало Суспільне.
Робить хлопець це, аби допомогти батькам, які залишились в Херсоні.
“Мої батьки залишились в Херсоні, щоб доглядати за бабусею. Я пішов працювати репетитором, зрозумів, що треба щось робити, раз так все складається то треба дорослішати і допомагати моїм рідним. Я розумію, що 18 років – це реально час почати брати відповідальність за себе і за своє життя. І також відповідальність за свою родину”, – розповів хлопець.
15 квітня Назарій виїхав з тимчасово купованого на той час Херсона. Перше оголошення про послуги репетитора хлопець дав у травні в соцмережах.
“Більшість людей мене підтримало. З’явилися перші клієнти. математику обрав, бо навчався в математичній школі в Херсоні. Сестра також була репетитором з математики. Тому я вирішив, що це найкращий варіант для мене, що можу використовувати себе, свій розум, допомагати собі та батькам, бути фінансово незалежним”, – згадує Назарій.
За перший місяць репетиторства хлопець набрав 40 учнів. Зараз їх стало менше через проблеми з електроенергією та зв’язком. Його наймолодшому учню – сім років, а найстаршому – 17 років.
“Мені писали батьки дітей про те, що для дітей потрібен якийсь приклад, бо діти не хочуть брати приклад з літніх людей, їм не цікаво. А от коли вони бачать когось майже свого віку, то їм це подобається. Я не знаю, як вони до мене ставляться, але часто бачу їх посмішки після занять. Дехто на мене злий, бо я задаю домашні завдання, дехто навпаки отримує від цього задоволення”, – посміхається хлопець.
За останні пів року Назарій встиг пожити у Львові, з’їздити на змагання зі спортивного орієнтування до Португалії. Зараз хлопець проживає в Одесі. Увесь цей час хлопець живе самостійно і забезпечував себе.
“На життя і на житло зараз моїх доходів вистачає. У мене зараз на тиждень до 15 занять усього по годині. Коли було світло і коли були онлайн заняття, кількість занять могла доходити до 50”, – розповідає юнак.