В Херсоні започаткували акцію, присвячена відродженню розграбованим військовими РФ бібліотекам

Російські військові розграбували та знищили українські книжки з бібліотек під час окупації Херсона та інших окупованих населених пунктів. Митці з усієї України долучились до акції з відродження книгарень Херсонщини. Про це Суспільному розповіла начальниця управління культури Херсонської міської ради Світлана Думинська.

Під час окупації Херсона, військові РФ ходили по бібліотеках та вилучали книжки. Згодом митці дізнавались, що книгарні почали грабувати.

“Тоді я вирішила розпочати збирати книжки українською для бібліотек окупованої Херсонської громади. Мене підтримала директорка Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука пані Тетяна Пилипець та весь колектив бібліотеки”, – розказала Світлана Думинська.

Керівниця міського управління культури написала пост у Facebook, де звернулась з листами до видавництв та установ.

“На мій допис першою відгукнулась театральна критикиня, редакторка часопису “Український театр” Алла Підлужна. Вона передала дві свої нові авторські книги. І це був початок”, – каже херсонка.

Акція підтримки “Українська книга – українській Херсонщині” триває. 12 січня до Херсона передали шість боксів книжок від видавництв, організацій, письменників, навчальних закладів та містян, які хочуть підтримати Херсонську громаду. Ці книжки отримає Централізована бібліотечна система Херсона, яка налічує 33 бібліотеки. Книги поставлять на облік і, коли буде можливість, передадуть до книгарень.