“Мама, ти чула? Стріляють”, – херсонка розповіла, як втікала з міста

Родина Лосєвих з Херсона знайшла притулок на Хмельниччині. У селі Шаровечка винайняли житло і зараз облаштовують побут. Кажуть, під час виїзду з міста взяли мінімальний набір речей. То ж місцеві жителі допомагають родині чим можуть: господині дарують необхідний посуд, а дитині – іграшки, пише Суспільне.

Родина Лосєвих – вимушені переселенці з Херсона. Від війни втікали з трирічною донькою Алісою. Вивезли її з рідного міста 24 лютого 2022 року. Того дня Аліса вперше почула звуки війни.

«На пів сьому ранку 24 лютого пролунав гучний вибух, ми побачили його у вікно. Це було біля нашого аеропорту. І потім автоматна черга почалася. І моя дитина о сьомій ранку прокинулася зі словами: «Мама, ти чула? Стріляють», – говорить Анастасія.

Вже о 15 годині того ж дня родина виїхала з міста. Спочатку поїхали до родичів на Одещину. Потім чоловіку запропонували роботу у Хмельницькому. То ж на родину Лосєвих знову чекав переїзд. На новому місці, каже Анастасія Лосєва, винайняли житло та почали облаштовувати побут. У квартирі не було ані посуду, ані постільної білизни. З цими речами допомогли місцеві. А ще подарували дитині іграшки.

На фото: трирічна Аліса, яка приїхала з Херсона разом з мамою Анастасією.

На фото: трирічна Аліса, яка приїхала з Херсона разом з мамою Анастасією. Фото: Суспільне Хмельницький

«Ми дуже вдячні місцевим жителям, які відгукнулися і подарували нашій Алісі дитячу кухню. Вона дуже любить готувати. Подарували дзеркало, щоб вона фарбувалась. А ще візочок, вона тепер грає в магазин», – каже жителька Херсона.

В районі, де зараз проживають вимушені переселенці, зовсім немає дитячих майданчиків та місць, де б Аліса мала можливість гратися з однолітками. Як розповіла її мама, дівчинка знайшла собі альтернативу: вивчила усі музичні хіти й співає батькам. В окупованому Херсоні залишилися бабусі Аліси. Анастасія Лосєва розповідає, що сумують за родичами та чекають, коли над рідним містом замайорить синьо-жовтий стяг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *