Марія Чорна отримала на Херсонщині Прапор подяки (фото)

В перший день довгоочікуваної українцями весни, координаторка “Мiжнародного штабу допомоги українцям” Марiя Чорна, відвідала жителів Херсонщини. Волонтери привезли гуманітарні набори в Хрещенівку та Новокаїри. Про це пише Златопіль.

“Мали привезти допомогу в ще один населений пункт, але транспорт нам не дозволив це реалізувати. Наступного разу привеземо більше”, – каже пані Марія.

Провідали волонтери також наших захисників. Саме в цей день Дев’ятому стрілецькому батальйону, який звільняв ці населенні пункти від російських окупантів виповнився один рік.

“Ми приїхали в день народження батальйону, який створювався під час Великої війни. Ним я опікувалася, опікуюся й надалі буду опікуватися. Сьогодні рівно рік його створення і дуже знаково, що в цей день, коли на територіях які наші захисники звільнили, відбулися символічні події. Я мала за честь першою створити запис у книзі відвідувачів однієї громади, де дякують нам за допомогу, а в іншій отримала символічний Прапор подяки. Це вдячність за те, що ми не залишаємо людей в біді, а хлопцям, за те що подарували мир на цій території, і надалі продовжують відвойовувати наші землі”, – говорить жінка.

Такий символічний подарунок від місцевих жителів дуже розчулив пані Марію. Це вже дев’ята гуманітарна місія на Херсонщину і  місцеві сприймають Марію Чорну, як свою землячку.

“Морально дуже приємно від цієї поїздки. Бачиш очі дітей, які чекають на тебе, теплі обійми бабусь. І відчуваєш зміни в людях та їхніх потребах. Коли мова йде вже не про допомогу, а про відновлення музею села, коли вимагають детальної інформації про тебе, про організацію від якої працюєш, бо ти вже увійшов в історію цих сіл. Це для нас дуже знаково, я знаю що ми з командою працюємо не дарма”, – говорить жінка.

Незважаючи на те, що перед очима ще багато страшних картин руйнувань, у повітрі вже відчувається, що звільнена Херсонщина відроджується. Люди вже не просять води, їжі, одягу, як це було восени чи на початку зими. Зараз запит на книги, канцтовари для діток.