Мешканку Херсонщини судитимуть, водночас мешканцю Херсонщини повідомлено про підозру в колабораційній діяльності

Мешканку Херсонщини судитимуть за те, що вона стала так званою «головою сільської адміністрації». Про це повідомила  Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної та Скадовської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевої мешканки за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“В липні 2022 року обвинувачена добровільно почала співпрацювати з окупаційною владою РФ та зайняла посаду так званої «голови сільської адміністрації села Нова Збур’ївка Скадовського району». На псевдопосаді обвинувачена виконує організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції у незаконно створеному РФ органі влади, всіляко сприяє утвердженню російської окупаційної влади на місцевості. Упродовж серпня-вересня 2022 року вона брала активну участь в організації псевдореферендуму, особисто проводила збори та агітаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, закликаючи людей до так званого волевиявлення”, – йдеться в прокуратурі.

Водночас оголошено про підозру мешканцю Херсонщини, який став «заступником директора» захопленого російськими окупантами підприємства та примушував працівників брати участь у псевдореферендумі. За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності мешканцю села Чорнобаївка Херсонської області (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

“В червні 2022 року підозрюваний добровільно пішов на співпрацю з РФ та зайняв посаду так званого «заступника директора» захопленого російськими окупантами КП «Агрофірма радгосп Білозерський». Чоловік змушував працівників підприємства брати участь у псевдореферендумі, щодо виходу Херсонської області зі складу України і приєднання до РФ. Підозрюваний робив публічні заклики у підтримку дій Росії”, – йдеться в повідомленні прокуратури.

Досудові розслідування здійснюється слідчими слідчого управління ГУНП в Херсонській області та УСБ України в області.