Мінометники 28-ої окремої механізованої бригади імені Лицарів Зимового Походу

Від їхніх очей не сховатися, а від вогню – не втекти. Кожен залп мінометників 28-ої ОМБр гарантовано обриває загарбницькі плани росіян, завдаючи їм колосальних втрат. Ще на Херсонщині наші лицарі “демілітаризували” десятки ворожих цілей і наразі продовжують випалювати загарбників на Бахмутському напрямку.

“За годину з чотирьох гармат ми випустили по 50 мін, чим подарували противнику дуже яскраві емоції”, – як лицарські міномети очищають Україну.

Розрахунок молодшого сержанта на позивний “Політолог” один з найбільш бойових. Долучившись до лав лицарів ще з перших днів повномасштабного вторгнення, він разом з командою брав участь як у масштабних операціях, так і в мінометних дуелях.

“Найгарячіше, під час наступів, коли доводиться працювати не лише під ворожою артилерією, а й авіацією. Бої за Херсонщину, коли ми працювали цілою батареєю, я запам’ятаю надовго.”, – розповів “Політолог”.

Утім, як зазначив командир, зазвичай його команда полює самостійно: обирає позицію, відстежує ворога і ліквідовує його. З останніх підтверджених знищень “Політолог” згадує розрахунок 120-мм міномету та БМП, але найбільше пишається одним вдалим пострілом.

“У нашої команди з першої спроби було пряме влучання у російський бліндаж. Крім того, що особовий склад у ньому весь загинув, так там ще й почав детонувати боєкомплект”, – додав молодший сержант.

Не менш результативними були полювання бойового побратима “Політолога” – старшого сержанта на позивний “Капелан”. Лицар очолив мінометний розрахунок 28-ої ОМБр одразу після того, як повернувся з-за кордону для захисту своєї Батьківщини.

“За тиждень Херсонського контрнаступу ми випустили близько 300 снарядів. Окрім піхоти, техніки та боєкомплектів нам вдалося знищити ворожого снайпера”, – поділився “Капелан”.

Наразі обидва воїни хоробро виконують бойові завдання на Донеччині. За оцінками старшого сержанта, східний фронт кардинально відрізняється від південного.

“На Херсонщині контрбатарейна боротьба була дуже потужною та жорсткою. Права на помилку там не було. Тоді як на Бахмутському напрямку ворог робить ставку на піхоту. Кожен їхній штурм це хвилі солдат, зазвичай без прикриття технікою чи артилерією”, – зазначив “Капелан”.

Своїм колегам лицарі радять у першу чергу не боятися відповідальності.

“Командир – це у першу чергу про відповідальність. Ти маєш берегти життя своє та підлеглих, знати свою зброю і підхід до неї, а також вміти орієнтуватися на місцевості і вираховувати ворожі позиції”, – резюмував старший сержант.