Місцеві волонтери допомагають херсонцям лагодити будинки після російських обстрілів (відео)
У Херсоні волонтери місцевого осередку Добробата разом з працівниками ДСНС допомагають рятувати пошкоджені російськими обстрілами будинки містян. Майже за два місяці роботи працювали на десяти об’єктах. Волонтери забивають вибиті вікна листами USB, плівкою та розбирають завали після обстрілів. Про їхню діяльність та те скільки вдалося зробити дізнавалось Суспільне.
Волонтер Вадим Саулькін, як тільки виписався з лікарні відразу ж прийшов допомогати колегам з Добробату. Нині вони перекривають вибиті російськими обстрілами вікна в будинках херсонців.
“Йшов на ринок, хотів купити нам з мамою шматочок м’яса. Йшов через сквер і біля Діви Марії дві міни влучили прямо поруч зі мною. Хлопець у 20 метрах від мене загинув, а мене Господь зберіг для чогось”, – розповідає Вадим.
У мирному житті херсонець мав фермерське господарство на лівому березі, писав вірші, займався благодійним фондом.
“Відтоді, як мені ампутували ногу, я став зовсім іншою людиною. Зовсім інші пріоритети, зовсім інший сенс життя”, – говорить волонтер.
До волонтерського руху Вадим долучився відразу після деокупації Херсона. На Ларису Бортовик, координаторку херсонського осередку “Добробата”, вийшов через Колю Сєргу. Добробатівці допомагають відновлювати житло та інфраструктуру міста.
“Десь спочатку грудня ми зробили 10 об’єктів. Але деякі об’єкти були великими, наприклад університет. Було дуже багато пошкоджених вікон. Це треба було поприбирати. Тому близько тижня ми працювали саме в університеті. Ми за безпеку, тому ми чекаємо кінця обстрілів, і тільки тоді виїжджаємо”, – розповідає Лариса Бортовик.
За словами координаторки “Добробату” тільки в Херсонській територіальній громаді зафіксували півтори тисячі руйнувань. Переважно це житлові будинки. Перший виїзд до Зеленівки запам’ятає на все життя, згадує волонтерка.
“Група волонтерів працювала на забиття вікон, а інша група ремонтувала дах. Це були перші тижні після деокупації. Ми туди залізли з брезентом, почали працювати. Був такий сильний туман, холодно і ми почули, що літає дрон. Ми ж думали, що на деокупованій території це ж наші літають, щось шукають напевно. А вже за 15 хвилин почався мінометний обстріл. Спочатку прилетіло десь на краю. Ми почали далі працювати. Потім вже зовсім близько до нас. Нам треба було терміново злазити з даху, перечекали обстріл і полізли знову на дах”, – згадує Лариса.
Люди, які потребують допомоги, можуть заповнити форму “Мені потрібна допомога” на сайті “Добробату”, або безпосередньо звернутися до регіонального осередку добровольчого будівельного батальйону. В першу чергу виїжджають на об’єкти, де живуть люди похилого віку та з люди з інвалідністю, родини з дітьми. Найбільше звернень по допомогу від жителів сіл вздовж Дніпра, що потерпають від обстрілів російських військових. Та через небезпеку для життя волонтери поки не можуть туди поїхати.