Україна тримає ініціативу і готується до великої перемоги в Херсоні — ISW

Україна тримає ініціативу і готується до великої перемоги в Херсоні. Припинення вогню забезпечило б Кремлю паузу, яка йому “відчайдушно” потрібна для відновлення російських сил.

Про це йдеться у звіті американського інституту вивчення війни, пише Суспільне.

За словами аналітиків, велика українська перемога, яка триває на Херсонщині, не буде останньою для України.

В ISW прогнозують, що бої триватимуть на південному напрямку триватимуть бої; у Бахмуті Донецької області — єдине місце, де російські війська все ще намагаються серйозно наступати; і на півночі Луганської області, оскільки ЗСУ продовжують контрнаступальні операції.

“Російські чиновники зайняті тим, що намагаються підготувати 120 тисяч призовників до відправлення на передову навесні. Українські сили, ймовірно, прагнуть звільнити якнайбільше окупованих територій до того, як прибуде російське підкріплення”, — йдеться у звіті.

В Інституті нагадали, що президент Володимир Зеленський 7 листопада заявив, що Україна не бажає вести переговори з російськими військовими, доки не будуть виконані певні умови, зокрема відновлення територіальної цілісності України, переслідування російських військових злочинців, виплата збитків, завданих війною, і обіцянки, що Росія більше не вторгнеться в Україну.

В ISW зазначили, що 10 листопада українські сили неухильно просувалися в Херсонській області, коли російські війська відходять на східний (лівий) берег Дніпра. Українські військові офіційні особи та геолокаційні кадри в соціальних мережах підтверджують, що українські війська досягли успіхів на північний захід, захід і північний схід від Херсона за останні 24 години та просунулися в деяких районах на 7 км.

“Здається, що російські сили поки що відходять у відносно хорошому порядку, і українські сили досягають очікуваних успіхів, не розбиваючи російські сили, як це було під час контрнаступу в Харкові”, — йдеться у звіті.

За словами аналітиків, українські удари з серпня значно погіршили російські лінії постачання на правому березі Дніпра, щоб змушує російські сили відійти та звільнити Херсонську область до Дніпра найближчими днями або тижнями.

“Відведення росіян займе деякий час, і бої триватимуть по всій Херсонській області, оскільки українські війська просуватимуться вперед і стикатимуться з заздалегідь підготовленими російськими оборонними рубежами”, — зазначили в Інституті.

В ISW вважають, що припинення вогню взимку піде тільки на користь російським військам, які скористаються цією можливістю, щоб зміцнити свою хитку оборону та продовжити свою “геноцидну кампанію з викорінення української ідентичності в окупованих частинах України”.