Міст, кавуни та вибухи — мисткиня створила серію картинок про Херсон

Марія Шарлай – київська ілюстраторка, яка створила серію картинок “ЗСУ, як сезон кавунів — вже на підході!”, присвячених Херсонщині. Роботи зроблені за допомогою штучного інтелекту.

Мисткиня говорить – зараз тримати більш звичний для неї олівець вона не може, адже її переповнюють емоції. Тому винайшла для себе новий спосіб розповісти про свої думки та почуття, пише Суспільне.

“Почула новини про сезон кавунів. І в мене виникли такі думки – який сезон кавунів, якщо зараз там таке? І виникло таке бачення – сезон кавунів на війні, як би він виглядав”, – розказала Марія.

Київська ілюстраторка створила серію картинок "ЗСУ, як сезон кавунів — вже на підході!", присвячених Херсонщині
Фото: Марія Шарлай

Думки про Херсонщину її не полишають. На цьому напрямку зараз воює її брат. Жінка говорить – всі роботи, які створює зараз, є її нейро щоденником, в якому легше висловити свої думки щодо війни.

“Все читаю про окупацію, тому що через те, що я зараз за кордоном, це є моїм додатковим аргументом до всіх. Якщо я чую: а чого ви українці не здасте все? Або – ідіть домовляйтесь. У мене завжди є, що відповісти”, – каже Марія.

Раніше Марія Шарлай створювала комікси, ілюстрації. Картинки в штучному інтелекті почала робити після подій в Оленівці. Мисткиня каже – її переповнювали емоції, тримати в собі все побачене та почути немає сил. Відчула необхідність розповісти світові про події в Україні голосно, але у зрозумілій для кожної країни мові.

“Спочатку я спробувала не описи додавати до боту, в якому ти пишеш команди, а просто вставляла туди новини англійською про Україну. І виходило дуже цікаво. Потім я побачила, що ці новини, вони ж з’являються у загальній стрічці всіх художників. Тобто це голос прямо український, але в тій соціальній мережі, через ці картинки”, – говорить жінка.

Київська ілюстраторка створила серію картинок "ЗСУ, як сезон кавунів — вже на підході!", присвячених Херсонщині
Фото: Марія Шарлай

9 серпня, після того, як Збройні сили України вчергове пошкодили Антонівський та Каховський мости, Марія Шарлай створила нову серію робіт. Підписала вона їх – “Щасливої дороги! *в пекло”