Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії” планують провести в Херсоні (фото)

XXV Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”, планують провести з 8 по 16 вересня 2023 року в Херсоні. Про це Суспільному розповіли його організатори.

Цьогоріч фестиваль проходитиме 25 раз.

“Попри те, що на нашій землі не вщухають російські обстріли – ми плануємо провести фестиваль в Херсоні. Тому й обрали гасло цьогорічного фестивалю – #ми_вдома. Адже воно має особливе значення для кожного українця, і в тому числі символізує повернення музи нашого фестивалю – Мельпомени – додому, на рідну Херсонщину”, – розповів президент фестивалю Олександр Книга.

Ювілейний фестиваль відбудеться за підтримки Євразійської Театральної Асоціації. Вперше “Мельпомена Таврії” проходитиме в змішаному форматі – вистави показуватимуть у безпечних місцях у Херсоні, а також на сценах театрів всього світу.

"Ми вдома": Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії" планують провести у Херсоні

Вже є колективи, які готові приїхати в Херсон, у тому числі і закордонні.

“Вони цікавляться, як добратися та де безпечно переночувати в місті. Для тих, хто не зможе приїхати, буде можливість показати виставу в межах фестивалю на своїй сцені, в себе вдома, що також відповідатиме цьогорічному гаслу”, – говорить членкиня оргкомітету Ольга Курачова.

"Ми вдома": Міжнародний театральний фестиваль "Мельпомена Таврії" планують провести у Херсоні

Цьогоріч оргкомітет вирішив змінити логотип фестивалю.

“Дівчина, яка зображена на логотипі не буде такою кольоровою, як раніше. Проте буде з синьо-жовтими прапорами на щоках. А замість шиї у дівчини до плечей проростатиме коріння дерева, адже “Мельпомена” повернулась на свою землю, у свій дім”, – розказала програмна директорка фестивалю Анастасія Ларіна.

Організатори планують проведення традиційної освітньої платформи та літературної сцени.

“У межах літературної сцени заплановані виступи п’яти відомих митців: письменника, поета, драматурга, художника та музиканта. З кожним із них відбудеться творча зустріч у Херсоні”, – розповіла членкиня оргкомітету фестивалю Альона Мовчан.