На Херсонщині аграрії допомагають розміновувати поля від снарядів РФ

Деокуповані території Херсонської області засмічені та щільно заміновані російськими снарядами. Аграрії намагаються шукати свої методи вирішення ситуації та допомагають вибухотехнікам розміновувати поля. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону розповів заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

На сьогодні розмінування однією групою фахівців з чотирьох людей сто гектарів землі, може займати майже один місяць.

“Це великі території, які потребують швидких рішень. Аграрії, не зважаючи на небезпеку, знаходять свої методи вирішення цих ситуацій. Вони чіпляють на трактори шукачі металу, які також реагують на міни, ставлять сигналки та викликають вибухотехніків”, – каже Денис Марчук.

На Херсонщині через значні замінування ранні ярі культури засіватися фактично не будуть.

“Є сподівання, що вдасться більше посіяти олійних культур. Зокрема, очікуємо що на кінець квітня, посадять більше соняшнику. Процес нелегкий, не швидкий і потребує фінансування”, –  говорить заступник голови аграрної ради.

Третина від загальної площі України забруднена вибухонебезпечними предметами. Найбільше забруднення і найбільші проблеми в тих областях, де російська армія перебувала найдовше, зокрема це Харківщина і Херсонщина.