На Херсонщині готуються до висаджувань овочами та фруктів (фото)

Жителі деокупованої Херсонщини розпочали висаджувати розсаду у відкритий ґрунт, а аграрії готуються засівати баштани. Про це пише херсонське видання Вгору.

Наразі від російських окупантів звільнено лише правобережну частину області. А це – третина загальної площі сільгоспугідь. Та й ті заміновані так, що сапери працюють щодня. Також і більшість дач херсонців досі залишаються в російській окупації.

“Аграрії Херсонщини вже готові засіяти десь понад 150 тисяч гектарів. Цього року переважатиме овочева та баштанна продукція. Планують зібрати майже 20% того врожаю, який Херсонщина вирощувала до повномасштабної війни Росії в Україні. І не менше 10% довоєнного обсягу кавунів. А поки аграрії чекають на розмінування полів, а дачі херсонців – на звільнення, містяни висаджують саджанці, розсаду, сіють біля будинків та на клумбах поміж бетоном і асфальтом поміж квітами”, – йдеться в повідомленні.

Продавчиня розсади на одному з херсонських ринків, каже, що більшість сьогоднішніх покупців – люди похилого віку. Але купують навіть саджанці черешні, персиків, абрикосів, яким ще рости й рости до повноцінного плодоношення.