На Херсонщині кілька днів шукають вчителя, якого викрали окупанти

Російські окупанти викрали вчителя на Херсонщині. Кілька днів тому прийшли до нього додому, сказали, що шукають партизанів, які вбили шістьох окупантів у Понятівці. Вчителю Костянтину Білому наказали завезти їх у плавні, пише Європростір.

Жителі села Новотягинки Токарівського старостату Дар’ївської громади Херсонського району чотири дні шукають викраденого російськими окупантами вчителя місцевої гімназії Костянтина Білого.

Костянтин Білий

В ніч на 19 квітня росіяни ходили по селу, шукали, у кого є моторний човен, щоб перебратися до плавнів. Казали, що шукають партизанів, які незадовго до того вбили шістьох окупантів у Понятівці. Нібито ті партизани десь переховуються в плавнях. Вийшли на вчителя нашої гімназії, Костянтина Білого і заявили йому: “Хочеш жити – надягай бронежилет і вези нас у плавні”. Він лише встиг попередити рідних і сказати, що має скоро повернутися. Але досі про нього нема жодної звісточки. Все село гуде, це страшне горе”, – на умовах анонімності розповів нам житель Новотягинки.

“Ми дуже добре знаємо всю родину Білих. Це дуже порядні люди. Вони незадовго до війни пережили багато горя: померла мати і вагітна братова дружина. Дитинку вдалося врятувати. Костя взявся допомагати всім своїм рідним. Його брат всюди розшукує Костю. З’явилась інформація, начебто його розстріляли в Козачих Лагерях. Брат помчався туди, проте не зміг знайти жодних доказів цього. Нема жодних слідів – ані Кості, ані його моторки, нічого. Ми всім селом молимося, віримо, сподіваємось, що з Костею все буде добре, що, можливо, він потрапив у полон і ще є шанс побачити його живим. Також ми всі боїмося, бо здав Костю хтось зі своїх. Бо звідки орки знають про те, у кого в селі є моторка?” – на умовах анонімності розповіла жителька Токарівки, яка добре знала родину Білих.

За словами жінки, російські окупанти постійно тероризують село. Вдираються до будинків, були випадки, коли вони розстрілювали з автоматів банки з консервацією в підвалах людей.

“Наші діти постійно їздять на роботу до Херсона. Щодня їм доводиться перетинати безліч російських блокпостів. Окупанти відбирають у них харчі, речі. Постійно питають: “А шо у вас есть вкусненького?” Люди живуть у постійному страху, бо ціни на продукти різко підскочили, а зарплати залишились на старому рівні. Та й ті гроші майже неможливо зняти з банківської картки”, – додала жінка.

Наша співрозмовниця озвучила ціни на продукти в магазині у Токарівціі: борошно – 50 грн/кг, найдешевша варена ковбаса – 220-250 грн/кг, палка напівкопченої ковбаси – 250 грн, рис – 75 грн/кг, цигарки – від 100 до 150 грн/пачка.

“З’явилися в магазині й російські продукти, але ми намагаємось їх не купляти. Ми від орків нічого не хочемо” – додала жителька Токарівки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *