На Херсонщині родина через руйнування будинку вимушена мешкати в сараї для худоби

У зруйнованому селі Князівка, що в Бериславському районі Херсонської області немає електрики та водопостачання. Світлана із чоловіком та сином повернулись у село в жовтні. Їхній будинок повністю зруйнували обстріли, жити родина вимушена у сараї. Про це Світлана розповіла Суспільному.

До повномасштабного вторгнення в сараї сім’я тримала худобу, після руйнування будинку вимушені були самі тут облаштувати помешкання.

“Добре, що ліжка на метал ніхто не здав, вони нас виручили. Перетягувала, сушила, пересушувала. Хоча воно зараз знов все мокре”, – каже Світлана.

У пошкодженому будинку родина мешкала до першого дощу.

“Все почало протікати, ми серед ночі вискочили з сином і пересиділи до ранку в машині. Кожного дня заходжу в будинок, а там все сиплеться, протікає, валиться, руйнується та відпадає”, – говорить Світлана.

Світлані 58 років, її чоловіку-пенсіонеру – 62 роки, через російське вторгнення родина втратила нажите власною працею майно.

“Ми були в Івано-Франківській області, на нас дивились всі як на вигнанців, нас ніхто не розумів. Ми розповідали, що 23 квітня виїхали, а потім сараї погоріли, зерно згоріло, все згоріло. Дбали, дбали й залишились ми ось так. Наше життя згоріло. Ми вже з дідом не молоді. Усе життя тягнулись, тягнулись”, – розповідає Світлана.

Повернулись додому. І хай житимемо в сараї, але вдома.

“Ми коли виїжджали з дому, я в хаті сказала: “Ти тільки, ріднесенька, вистій, ми обов’язково повернемось!”, – додає жінка.