На Херсонщині російські окупанти тікають до Криму, жителям пропонують “евакуюватись” до Росії (відео)

24 лютого російська окупаційна влада оголосила про так звану “евакуацію” жителів з тимчасово окупованого Росією лівобережжя Херсонщини. Із собою взяти дозволяють мінімум речей. Також за повідомленням Генерального штабу ЗСУ, переїжджати до Криму почали також місцеві колаборанти. Що відбувається на тимчасово окупованій Росією території Херсонщини дізнавались кореспонденти Суспільного.

Сергій – житель одного з тимчасово окупованих Росією міст лівобережжя Херсонщини. Чоловік говорить, що поки що залишати домівки не змушували ні його, ні його родичів. Про те, що російська окупаційна влада оголосила так звану “евакуацію” він дізнався із соцмереж.

“Так звана “евакуація” скоріш за все поки що добровільна. До нас ніхто не заходив і не пропонував. Військових РФ наче менше стало. Декілька днів вже не видно їхніх вантажівок, Уралів або БТРів. Маленькі джипи з літерою “Z” їздять містом, а солдат якось менше стало”, – каже Сергій.

Ті, хто залишився в російській окупації, виїжджати в Росію не хочуть. Але це не стосується колаборантів. Зрадники масово покидають Олешки, Каховку, Нову Каховку та Голу Пристань.

“Зараз збільшився відтік “кадрів”, якщо їх можна так назвати. Вони тікають до Криму та до Росії, адже чудово розуміють, що насправді їх час вже закінчується та розуміють, що вся Херсонщина буде звільнена”, – говорить перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський.

Зазвичай російська окупаційна влада так звану “евакуацію” оголошує тоді, коли сама має намір виїхати.

“Це імітація псевдотурботи про місцевих жителів. Ми знаємо, що вони просто намагаються перемістити людей разом із собою, щоб убезпечитись від атак, в тому числі і Сил оборони. Не зважаючи на свій намір переміститися глибше в напрямок Криму, вони навіть там не почуватимуться вже настільки спокійними”, – говорить речниця Сил оборони півдня Наталя Гуменюк.

Втечу з лівобережжя російська окупаційна влада виправдовує тим, що ці території активно обстрілюють Сили оборони.

У коментарі Суспільному Гуменюк наголосила, що Сили оборони півдня працюють лише по військових цілях і ретельно звіряють їх координати, аби в жодному разі не нашкодити місцевим жителям.