На Херсонщині судитимуть ще чотирьох місцевих жителів за участь у псевдореферендумі

До суду скеровані обвинувальні акти стосовно чотирьох жителів Херсонщини за фактом колабораційної діяльності, вчиненої за попередньою змовою групою осіб. Про це повідомляє Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті. 

За процесуального керівництва Херсонської обласної та Бериславської окружної прокуратур скеровано до суду обвинувальні акти стосовно чотирьох громадян за фактом колабораціної діяльності, вчиненої за попередньою змовою групою осіб  (ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“За даними слідства, підозрювані у вересні 2022 року брали участь у роботі так званих «виборчих комісій» створених окупаційною владою для проведення псевдореферендуму щодо виходу зі складу України і приєднання до РФ тимчасово окупованої території Херсонщини. Вони здійснювали подворові обходи приватних домоволодінь у населених пунктах Херсонського та Бериславського районів аби місцеві поставити потрібну «відмітку в бюлетенях». Після цього вони передали урни з «бюлетенями» військовим РФ та отримали «винагороду» у російських рублях”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Наразі обвинувачені перебувають під вартою, де очікуватимуть на вирок суду. За вчинене їм загрожує до десяти років позбавлення волі з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю та конфіскація майна.
Досудове розслідування здійснювалося УСБ України в Херсонській області.