На Херсонщині судитимуть сімох громадян України за співпрацю з російськими окупантами

За держзраду судитимуть шістьох колишніх працівників пенітенціарної служби з Херсонщини та депутата райради з Херсонщини за співпрацю з російськими окупантами. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно депутата однієї з районних рад області за фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).
“В серпні 2022 року обвинувачений пішов на співпрацю з російськими окупантами. Він зайняв посаду так званого «голови військово-цивільної адміністрації Великолепетиського району Херсонської області», створеної окупаційною владою РФ на території Каховського району.
На псевдопосаді обвинувачений утверджував окупаційну владу РФ на місцевості, виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції. Вживав заходів для забезпечення діяльності незаконно створених органів, установ, організацій, а також популяризував серед населення окупаційний режим Росії”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
За вчинене йому загрожує позбавлення волі на строк до десяти років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років з конфіскацією майна.
Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.
За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури скеровано до суду обвинувальні акти стосовно п’яти колишніх працівників виправної колонії та одного співробітника слідчого ізолятора за фактом  державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Обвинувачені перебуваючи на тимчасово окупованій Росією території Херсонщини, добровільно погодились зайняти посади в незаконно створених правоохоронних органах, що увійшли до «Федеральної служби виконання покарань» РФ та діяли за законами Росії. Двоє з них стали так званими «заступниками начальника управління служби виконання покарань Херсонської області», троє працевлаштувалися в «Північну виправну колонію № 90» на посади «заступника начальника з виховної роботи», «начальника відділу інженерно-технічних засобів охорони, зв’язку та інформатизації» та «старшого оперативного чергового».
Ще один обвинувачений залишився працювати в захопленому російськими окупантами СІЗО на посаді «старшого оперуповноваженого оперативного відділу». СІЗО використовувалось для незаконного ув’язнення місцевого населення”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Всі обвинувачені  виконували злочинні накази та розпорядження представників Росії, за що отримували зарплатню в російській валюті.
Досудове розслідування здійснювалось слідчими ТУ ДБР, розташованого в м. Мелітополь.