На Херсонщині судитимуть трьох чоловіків та жінку за перехід на бік російських окупантів

Судитимуть двох чоловіків, один з них громадянин РФ, який очолив так звану «ВЦА Каланчацького округу» на Херсонщині. Інший громадянин України, що здавав російським окупантам проукраїнськи налаштованих громадян на Херсонщині. Разом з тим судитимуть двох псевдодиректорів навчальних закладів Херсонщини за впровадження стандартів освіти РФ. Про це повідомила Херсонська обласна прокуратура на своєму сайті.

Прокурори Скадовської окружної прокуратури Херсонської області скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина РФ
за фактом посягання на територіальну цілісність та недоторканість України (ч. 3 ст. 110 КК України).
“В липні 2022 року, під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну, обвинувачуваний прибув на тимчасово окуповану РФ територію Скадовського району та став так званим «головою ВЦА Каланчацького округу». Підозрюваний вказував військовим РФ на патріотично налаштованих громадян та працівників органів влади, до яких російські окупанти застосовували психологічний та фізичний тиск, аби схилити їх до співпраці з «проросійською владою».
Окрім цього, спрямовуючи зусилля на зміну території та державного кордону України, підозрюваний сприяв проведенню незаконного референдуму щодо виходу території Херсонської області зі складу України та приєднання до Росії.
Також, беручи участь у проросійському форумі, підозрюваний заперечував існування України та підтримував дії Росії”, – йдеться в повідомленні прокуратури.
Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося УСБ України в Херсонській області.
Також прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього патрульного поліцейського за фактом  державної зради, вчиненої в період воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).
“Після російської окупації Херсонщини обвинувачений добровільно погодився на співпрацю з представниками РФ. Він пішов на «службу» в підпорядкований окупаційній адміністрації РФ, незаконно створений орган – «Олешківське районне відділення поліції» та став «старшим інспектором відділення дільничних інспекторів поліції». Обвинувачений проводив обшуки місцевих мешканців, докладав зусиль для виявлення  патріотично налаштованих громадян України, передаючи особисті дані мешканців до правоохоронних органів та спецслужб РФ. Після чого вказаних ним осіб незаконно затримували представники РФ”, – йдеться в прокуратурі.
Досудове розслідування здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого в місті Мелітополі.

Разом з ними прокурори Херсонської обласної та Каховської окружної прокуратур викрили та скерували до суду обвинувальні акти стосовно ще двох мешканців Херсонщини за фактом колабораційної діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України).

“Обвинувачені пішли на співпрацю з окупаційною владою РФ та зайняли посади «директорів» захоплених українських шкіл – Херсонської школи № 27 та Новокаховської школи № 1.
Псевдоочільники навчальних закладів вчиняли дії спрямовані на руйнування загальної державної системи освіти шляхом впровадження стандартів освіти РФ. Вони також тиснули на педагогічні колективи аби схилити їх до співпраці з російськими окупантами”, – йдеться в прокуратурі.
За вчинене колишнім «директорам» загрожує покарання у вигляді виправних робіт на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років.